V košíku máte: 0 ks za 0,- Kč

Jak vzniká foto obraz?

nahlédněte pod pokličku tvorby upravované fotografie


Část druhá: Předúpravy a vyvolávání
Pokud jsme spokojeni s materiálem který je nafocen nic už nám nebrání přejít do další, delší a většinou náročnější fáze vyvolávání.
 
Co budeme potřebovat? Nějaký program který je určen pro práci s fotografií. Za ty nejznámnější bych vyjmenoval v ČR oblíbený, kvalitní a levný Zoner Photo Studio 15. Ze zahraničních Photoshop CC nebo Adobe Lightroom 5 který je mnohem finančně dostupnější než zmíněný Photoshop.
 
Obrazy na tomto webu jsou upravovány jak ve Photoshopu poslední verze tak v aktuálním Lightroomu.
 
Nějaký čas trvalo snímky nafotit, možná už i ve fotoaparátu promazat. Minimálně dvakrát tak delší čas strávíte u vyvolávání a doladění ke své spokojenosti.Vždy záleží na situaci. Některý snímek zpracujete velmi rychle a na jiný si budete muset nechat dostatek času.
 
Celkový čas na tvorbu jednoho takového snímku je i několik hodin.Velká výhoda je v tom že se k takovéto úpravě můžeme zpětně vracet pokud si práci uložíme ve správném formátu.Pak už záleží hodně na vašem umu jak kvalitně máte takovýto soubor zpracován.
 
Vždy se snažte o jednoduchost a přehlednost. Když se k takové práci po čase vrátíte nic vás nepřekvapí.
 
Je hodně důležité myslet na všechny detaily a hlavně na začátku vědět co zhruba budete tvořit. Jedna z nejdůležitějších věcí je velikost, rozlišení,pracovní prostor a počáteční představa o výsledku.
Při zpracování větších fotografií, počítá se s rozměrově větším tiskem, je nutné dbát na dokonalost v detailu a také na výslednou velikost vašeho dokumentu. Zbytečně velký dokument se bude dlouho otevírat a zabere vám zbytečně moc místa.Proto je dobré vědět na co fotografii po zpracování použijeme.
 
Foto upravíme do podoby která nám vyhovuje a vyexportujeme si hotový výsledek.
Pokud jsme s exportem spokojeni, můžeme se pochlubit třeba na facebooku :-)
 
 V dalším dílu se budeme věnovat dokončování foto obrazu.


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Autor: Hynek Opatřil
Fotografie k článku:
 

 Foto - Článek 2

Copyright © 2012 Hynek Opatřil, IČ: 87618508, Všechna práva vyhrazena. Webdesign internetového obchodu vytvořil Fraggo.Net, s.r.o.